Current Size: 100%

Voorlees-functie

Voor mensen met een visuele, motorische of neurologische handicap is een voorlees-functie vaak een uitkomst. Men kan daarmee zelfstandig op het web surfen, zonder de hulp van derden. Maar net als bij de 'tekst vergroot' mogelijkheid is het vaak lastig de knop hiervoor op de website te vinden. Er is nog geen gestandaardiseerd icoontje, zoals die er wel is voor bijvoorbeeld de RSS knop en dus is het vaak zoeken. Ook voor mensen zonder handicap. Een enkele website gaf deze mogelijkheid goed aan.

De homepage bevatte in een aantal gevallen geen functie tot voorlezen terwijl de opvolgende pagina's van de site deze functie wel bood. In een paar gevallen moest men eerst zelf software downloaden en installeren, alvorens men van de voorlees mogelijkheid gebruik kon maken. Voor mensen met een handicap vaak een belangrijke hindernis die niet zelfstandig genomen kan worden.

De meest gebruikte voorlees-functie is ReadSpeaker. Vaak wordt bij het activering van deze functie het browser venster behoorlijk verkleind. Eén website had een voorlees-functie die het alleen in IE deed en geen controle balk bezat.